10 mei: Deventer viert het 100 jarig bestaan van de Industriehaven
- PUNT
- 15 jun
- 2 minuten om te lezen

Kom op zaterdag 10 mei 2025 naar het Havenkwartier. Van 12 tot 17 uur vieren we daar het 100 jarig bestaan van de Deventer Haven. De festiviteiten concentreren zich op en aan het water, aan beide kanten van de eerste havenarm. De toegang is gratis.
Kom de haven beleven
Maak een vaartocht door de Industriehaven met een klassiek schip, helemaal tot aan het einde van de haven. Je ziet bekende Deventer bedrijven dan eens vanaf de waterkant. Bekijk de andere klassieke schepen en modelboten, laat de kinderen een zeilles nemen en neem een kijkje bij de duikdemonstraties en het kanopolo. Luister naar koren en muziekensembles of bekijk een van de theatervoorstellingen aan boord van de schepen of op een van de podia in het Havenkwartier. Loop ook even binnen bij het Kunstenlab voor verschillende kunstexposities. Bezoek het oude Brugwachtershuisje en neem een kijkje in de Zwarte Silo.
Neem de stoomtram of het speciale veerpontje naar de St. Olafstraat. Bij skatepark Burnside is een boeiende expositie te bezichtigen. Foto’s en filmfragmenten brengen de geschiedenis van de haven tot leven. Circustheaterschool De Klim houdt open huis met een spetterende voorstelling en bij Stroom kun je relaxen en genieten van een singer-songwriter. En natuurlijk zorgt de horeca in het Havenkwartier voor een drankje en een hapje op een fijn terras.
100 jaar haven Podcast & Boek:
Luister de podcast over de geschiedenis en toekomst van het Havengebied. (Link naar podcast op Spotify https://bit.ly/podcast100jaarhaven) Verder verschijnt er een boekje over de geschiedenis van de haven en de betekenis van de haven voor Deventer. De verhalen van (oud)schippers nemen je mee in deze boeiende geschiedenis.
Beperkt parkeren
Kom je het havengebied bezoeken op zaterdag 10 mei, doe dat dan met een ritje met de stoomtram Bello. Die rijdt de hele middag heen en weer tussen het Havenkwartier en de Zandpoort. Hou rekening met beperkte gelegenheid voor parkeren. Kom lopend, op de fiets of neem de stoomtram Bello. De instaphalte is aan de Zandpoort, tussen Brink en IJssel, bij de Primera in de binnenstad.

Blokkenschema 100 jaar haven Deventer


Weekendplezier nodig in Nederland? Ik speelde http://free-plinko.nl/. Eerlijk gezegd, dit casino is episch! Plinko, free spins en een 97% RTP maakten het spannend. Persoonlijk vind ik de mobiele app en cashback top. De demo was perfect om te oefenen. Dit platform maakte mijn avonden bruisend met dynamische spellen en grote winstkansen.
Ik had echt geen plannen om te gokken die dag. Maar toen ik zat te wachten in de tandartspraktijk en een advertentie zag voor https://berkenrust.nl/, dacht ik: ach, één keertje dan. En serieus, ik was blij verrast. De spellen draaien soepel, je zit er zó in, en het is allemaal lekker overzichtelijk. Heb daar letterlijk een uur gezeten met m’n koptelefoon op en bijna m’n afspraak gemist. Als je ergens wil beginnen met online spelen: dit was voor mij een goeie instap.